Atrakcyjne miejsca Warmii i Mazur - Air Show w Kętrzynie

Lotnisko Wilamowo

fot. www.lotniskoketrzyn.pl

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo, położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich to dawne (w czasie II wojny światowej) lotnisko supertajnej Kwatery Hitlera. Obecnie lotnisko obsługuje samoloty sportowe, turystyczne i menedżerskie.

Na lotnisku funkcjonuje Aeroklub Krainy Jezior i Wydział Lotniczy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Aeroklub Krainy Jezior realizujący swoje zadania statutowe na terenie lotniska, w sezonie letnim (od maja do października) organizuje kilkanaście cyklicznych - otwartych dla publiczności imprez lotniczych.

Sezon imprez zawsze zaczyna się w dniu 1 maja imprezą pn. "Prolog - Lotnicza Majówka z Wojskiem" i kończy się w październiku uroczystością pn. "Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II".

Najważniejszą imprezą realizowaną na lotnisku od 1999 roku jest "Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa - Festyn Lotniczy Mazury". W 2008 roku obchodzony był pierwszy poważny jubileusz Festynów Lotniczych Mazury - była to dziesiąta i imponująca edycja. To zawsze była i nadal jest największa, ogólnodostępna impreza lotnicza organizowana non profit w Polsce.

Na Festyn w różnych latach przybywało od 70 do 100 statków powietrznych oraz około 30.000 obserwatorów. Wstęp na lotnisko dla entuzjastów imprez jest bezpłatny.

fot. www.lotniskoketrzyn.pl

Historia miasta

fot. www.ketrzyn.com.pl

Kętrzyn jest miastem z bardzo bogatą i ciekawą historią liczącą ponad 650 lat. Burzliwe dzieje sprawiły, że spotykają się tutaj tradycje wielu narodów, które są żywe po dzień dzisiejszy. Dodatkowo miasto położone jest w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, jest doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji.
Zachęcamy do odwiedzenia Kętrzyna. Będą to niezapomniane chwile, podczas których poznają Państwo historię Kętrzyna, niezwykle interesujące zabytki i ciekawe miejsca.

Kętrzyn proponuje bogatą ofertę turystyczną o każdej porze roku, która skierowana jest do wszystkich turystów od tych maluczkich, którym proponowane są atrakcje Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego „Kętrzynianka", po tych bardziej wymagających, dla których  miejskie instytucje co roku przygotowują szereg ciekawych inicjatyw kulturalno - sportowych.

Serdecznie zapraszamy do Kętrzyna. Miasta Wojciecha Kętrzyńskiego i Arno Holza, miejsca gdzie urodził się ojciec niemieckiego modernizmu, a historia stworzyła swoisty tygiel narodów.

Więcej informacji o Kętrzynie na naszej stronie w dziale REGION. Natomiast o pokazach lotniczych można przeczytać również w dziale ROZRYWKA.

Przydatne strony:
Miasto Kętrzyn
Powiat Kętrzyn

Źródło: www.ketrzyn.com.pl
Źródło: www.lotniskoketrzyn.pl
 

Zdjęcia