Atrakcyjne miejsca Warmii i Mazur - Piknik Country w Mrągowie

Mrągowo to miasto festiwali. Wrażeń i śmiechu dostarcza w połowie lipca Mazurska Noc Kabaretowa. Kabareton gości cieszące się uznaniem polskie kabarety oraz najlepszych wykonawców muzyki rozrywkowej. Wypełniony po brzegi rozbawionymi widzami amfiteatr nad jeziorem Czos świadczy o tym, że jest to jedyna i wyjątkowa taka noc w regionie.

Po śmiechu czas na muzykę country. Kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie Mrągowa.

Tymczasem nie tylko z Polski, ale również zza kresowych granic przybywają do Mrągowa miłośnicy muzyki i tradycji. Festiwal Kultury Kresowej to festiwal patriotyzmu i pięknej muzyki. Jest prezentacją artystycznej przeszłości i tradycji Polaków zamieszkałych na byłych Kresach. W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech.

Sierpień w Mrągowie kojarzy się także z Wieczorem cygańskim. Cudowna autentyczna muzyka cygańska, śpiew i taniec, a także niesamowite stroje cygańskie stwarzają niezapomnianą atmosferę i wprowadzają widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów.

Nieprzeciętne walory przyrodnicze, bogata oferta kulturalna, rozwój bazy turystycznej i wypoczynkowej są magnesem przyciągającym tu setki tysięcy turystów. Tak więc nie przegap Mrągowa!

Mrągowo położone jest pośród zieleni lasów i błękitu wód jezior Pojezierza Mrągowskiego. Piękne kamieniczki, parki posiadające swoją historię, aleje i kwieciste łąki okalające miasto, odbijają się w taflach kilku jezior, z których jeziora Juno, Czos oraz Czarne pojawiają się najczęściej we wspomnieniach turystów. Krajobraz miasta oraz okolicy wzbogacają wzgórza morenowe oraz bajkowe wąwozy.

Do najciekawszych zabytków Mrągowa zaliczyć można neogotycki kościół rzymsko-katolicki p.w. św. Wojciecha z XIX w.; Kościół Ewangelicko-Augsburski z XVIII w.; Kościół Prawosławny - dawną bożnicę żydowską; Ratusz, gdzie turyści mogą obejrzeć zbiory mrągowskiego muzeum; budynek Wartowni Bośniackiej; wieżę Bismarcka; zespół kamieniczek przy ul. Królewieckiej, Roosevelta i Warszawskiej.

Mrągowo to miasto kolorów. Na turystów czekają ukwiecone skwery, zielone parki, błękitne jeziora i urocze fonatanny tryskające strumieniami wody. Ławeczki, których wiele jest w całym w Mrągowie, zachęcają do odpoczynku. Odpocząć można także na mrągowskich plażach. Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają: spływy kajakowe, wycieczki piesze i rowerowe, jazda konna. Z miasta wiodą liczne i ciekawe szlaki wędrówek pieszych, rowerowych i wodnych m.in. do Kętrzyna, Reszla, Świętej Lipki i na szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

Informacje o innych imprezach w Mrągowie znajdziecie na naszej stronie w dziale ROZRYWKA, natomiat wiecej informacji o mieście Mrągowo - w dziale REGION.

Przydatne strony:
Miasto Mrągowo
Powiat Mrągowo

Źródło: Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej  www.it.mragowo.pl
Foto: Galeria. Robert Wróbel