Atrakcyjne miejsca Warmii i Mazur - Festiwal Reggae w Ostródzie

Ostróda jest miastem, w którym ciągle coś się dzieje – koncerty, wystawy, odczyty, imprezy plenerowe są na porządku dziennym, zwłaszcza w sezonie letnim. Dorocznyvcykl imprez ogólnomiejskich otwierają – uwaga, uwaga – Dni Morza! Tak, właśnie Dni Morza, gdyż Ostróda ma połączenie wodne z Bałtykiem.

W lipcu miasto rozbrzmiewa rykiem potężnych silników – miłośników maszyn z pewnością przyciągnie do Ostródy Międzynarodowy Zlot Motocykli, którego uczestnicy niezwykle barwnym korowodem przejeżdżają przez miasto z dumą prezentując swoje pojazdy. Zlotowi towarzyszy Festiwal Blues w Ostródzie W lipcu także można wziąć udział w obchodach Dni Ostródy oraz zobaczyć Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dance.

Warto wspomnieć o imprezach odbywających się w pobliżu Ostródy - największa inscenizacja historyczna w tej części Europy – bitwa pod Grunwaldem oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach.

Sierpień upływa pod znakiem Ostróda Summer Hot Days oraz największego w Europie Wschodniej Festiwalu Reggae. OSHD jest bardzo gorąca i mocno przyprawiona ogniem, bo właśnie w te dni odbywa się Festiwal Ognia w Ostródzie. Kolejną imprezą w tym cyklu jest techno party na zamku oraz Wyścig Pokoju w Kapsle. Ostróda Reggae Festiwal zaś ściąga do miasta tysiące fanów tego gatunku muzyki.

Więcej informacji o Ostródzie w naszym serwisie w dziale   KULTURA, NATURA  oraz REGION.

Przydatne strony:
www.ostroda.pl
www.powiat.ostroda.pl

Źródło: Urząd Miasta Ostróda i ZLOT Ostróda.
Fot. Archiwum Urzędu Miasta Ostróda.