Atrakcyjne miejsca Warmii i Mazur - Atrakcyjne miejsca Warmii i Mazur

W każdym mieście na Warmii i Mazurach można znaleźć atrakcyjne miejsca i każde takie miejsce jest atrakcyjne pod innym względem.

Województwo warmińsko-mazurskie kojarzy się przede wszystkim ze wspaniałymi jeziorami i rozległymi lasami – krajobrazem znanym na całym świecie. Walory regionu nie ograniczają się jednak tylko do pięknej przyrody – Warmia i Mazury to także region niezwykle interesujący pod względem kulturowym. O burzliwych dziejach ziem i skomplikowanych losach ich mieszkańców przypomina wiele niezwykłych obiektów, które prezentujemy na stronie.

Oprócz tego że Warmia i Mazury to Kraina Tysiąca Jezior to jest to także kraina gotyckich zamków – krzyżackich, biskupich, kapitulnych.

Teren Warmii i Mazur przecina ogromna liczba szlaków. Są wśród nich zarówno trasy samochodowe czy wodne, jak i piesze czy rowerowe. Na naszej stronie prezentujemy zaledwie mały wycinek z długiej listy atrakcyjnych dróg i traktów.

Nie można zapomnieć o tym, że Warmia i Mazury to region atrakcyjny także pod kątem imprez, które w większości wpisały się do kalendarza na stałe jako imprezy cykliczne. Najbardziej popularne to Piknik Country w Mrągowie, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Reggae Festiwal w Ostródzie, Dni i Noce Szczytna, Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej w Giżycku.

fot. www.warmia.mazury.pl
wyd. "Atrakcje turystyczne Warmii i Mazur"