Atrakcyjne miejsca Warmii i Mazur - Żaglówki (Giżycko)

Giżycko to największe miasto i ośrodek turystyczny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Położone jest w jej centrum, na przesmyku między jeziorami Kisajno i Niegocin. Dzięki malowniczej lokalizacji Giżycko stanowi jeden z większych w Polsce ośrodków rekreacji i turystyki wodnej. Historia miasta sięga początków XIV wieku, kiedy to w 1340 roku Krzyżacy wznieśli zamek na strategicznym terenie między jeziorami. Pełne prawa miejskie, wraz z herbem i pieczęcią zostały nadane w 1612 roku.  Pod koniec ubiegłego wieku, wraz z rozwojem dróg i kolei dostrzeżono niepowtarzalny urok tego mazurskiego kurortu. Rozwojowi turystyki sprzyjało połączenie Wielkich Jezior Mazurskich siecią kanałów i uruchomienie na nich regularnej żeglugi pasażerskiej. Również w tym okresie zbudowano przystań jachtową i pływalnię nad Niegocinem.

Giżycko i okolice są atrakcyjne o każdej porze roku. Mazurskie lasy zachęcają do długich spacerów, pieszych i rowerowych wycieczek oraz grzybobrania. Warto zabrać ze sobą kamerę lub aparat fotograficzny, aby utrwalić urodę tutejszej flory i fauny.

Amatorów czynnego wypoczynku przyciągają ośrodki jazdy konnej dostosowane ofertą do różnych poziomów umiejętności jeździeckich. Zimowy pejzaż Giżycka i okolic nastraja uczuciem melancholii i spokoju. Przyjeziorne przystanie, łodzie i jachty przysypał grubą warstwą śnieg.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego działu REKREACJA, gdzie znajdują się informacje o ekomarinie w Giżycku.
Natomiast o Giżycku więcej informacji znajdziecie w dziale REGION.

Przydatne strony:
Miasto Giżycko
Powiat Giżycko
 

Źródło: Archiwum. Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna w Olsztynie
Fot. Galeria. Archiwum.  Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna w Olsztynie
Fot. Adam Kulka