Flipbooks - 30 Hoteli 18 Atrakcji

Znad Warmii i Mazur

Mamy przyjemność oddać w Państwa ręce katalog prezentujący ofertę dla gości odwiedzających Warmię i Mazury. Obejmuje ona wykaz hoteli różnej klasy – od ekskluzywnych po te na każdą kieszeń – oraz wiele atrakcji turystycznych, jakich nie znajdzie się gdzie indziej. Warmia i Mazury są bowiem regionem wyjątkowym, znanym nie tylko z piękna przyrody, ale zapewniającym wypoczynek i niezwykłe przeżycia. Każdego roku przekonuje się o tym kilka milionów turystów, którzy potwierdzają hasło „MAZURY CUD NATURY”. Wkrótce, po uruchomieniu regionalnego portu lotniczego w Szymanach koło Olsztyna, przyjazd na Warmię i Mazury będzie szybszy i łatwiejszy.

W regionie znajduje się blisko 3 000 cudownych jezior; to prawdziwy raj dla miłośników żagli, łodzi, kajaków, nart wodnych, surfingu i wędkowania. Można się tu wyciszyć albo poczuć smak przygody. Na gości z kraju i zagranicy czeka 40 000 miejsc noclegowych. Wysokiej klasy baza hotelowa dostosowana jest do obsługi turystyki biznesowej. Wiele obiektów oferuje usługi z zakresu SPA i wellness na najwyższym poziomie, a miasto Gołdap ma status uzdrowiska. Mnóstwo wrażeń dostarczają spływy kajakowe, zwłaszcza rzadkiej urody Krutynią, a także rejs statkiem po Kanale Elbląskim, światowym arcydziele myśli inżynieryjnej. Dzięki kilku małym lotniskom, oferującym szereg podniebnych atrakcji, Mazury można podziwiać także z lotu ptaka.

Na Warmii i Mazurach można spotkać wiele historycznych budowli, w tym zamki krzyżackie, pałace, młyny wodne i fortyfikacje, z których część została adaptowana na hotele i pensjonaty. Są również zabytkowe obiekty sakralne, które na przestrzeni dziejów służyły różnym wyznaniom. To rezultat bogatej historii i wielokulturowości tej ziemi.

Są tu miejsca także dla miłośników artystycznych wzruszeń. Mogą oni słuchać różnorodnej muzyki na koncertach i festiwalach, z których największy to Olsztyńskie Lato Artystyczne – rozpoczyna się każdego roku w połowie czerwca i trwa do połowy września.

Coraz więcej turystów odkrywa Warmię i Mazury poza letnim sezonem, zwłaszcza zimą. Wtedy także można odpocząć od miejskiego gwaru, korzystając z wyciągów narciarskich, tras zjazdowych i biegowych. Po czynnej rekreacji warto się posilić. Kuchnia regionalna oferuje specjały w wielu hotelach, karczmach i zajazdach, a najlepsze lokale oznakowane są tablicami o nazwie „Dziedzictwo kulinarne – Warmia, Mazury, Powiśle”.

W ogłoszonym przez szwajcarską Fundację „New7Wonders” konkursie na 7 Nowych Cudów Natury, Warmia i Mazury znalazły się w gronie 28 najpiękniejszych miejsc na świecie! To region pełen niespodzianek. Warto tu przyjechać o każdej porze roku, aby zwiedzać, przeżywać przygody, odpoczywać i... wrócić za rok. Hasło MAZURY CUD NATURY zobowiązuje!

Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna

Źródło: W-M ROT