Flipbooks - Obiekty turystyki wiejskiej

Pobyt na łonie przyrody, w gospodarstwie agroturystycznym, w sielskim otoczeniu, pośród łąk, lasów i jezior to najlepszy sposób na spędzenie weekendu, miesiąca miodowego,  urlopu czy wakacji. To również oryginalny pomysł na wypad integracyjny, seminarium, szkolenie czy warsztaty.

Oferta jaką dysponuje turystyka wiejska oraz agroturystyka na Warmii i Mazurach to oprócz pięknego krajobrazu, także bogactwo kulturowe i kulinarne, lokalne produkty tradycyjne, a co najważniejsze … gościnność. Województwo warmińsko – mazurskie należy przyrodniczo do najmniej zdegradowanych w kraju. Świadczy o tym przynależność do Zielonych Płuc Polski. Walory przyrodniczo – krajobrazowe sprzyjają rozwojowi turystyki wiejskiej. Od lat region należy do ulubionych miejsc wypoczynku nie tylko Polaków.

Podczas wypoczynku w czynnym gospodarstwie rolnym można wygodnie mieszkać – gdzieniegdzie nawet na sianie, obserwować jak na co dzień wygląda praca rolnika, a nawet w niej uczestniczyć. Można zasmakować w zdrowej, świeżej żywności i lokalnych produktach, zdobyć niecodzienne umiejętności, jak np. pieczenie chleba, robienie serów, konfitur, nalewek, zbierania ziół i grzybów. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas przygotowane są rowery, sprzęt pływający oraz kijki do nordic walking.

Zapraszamy do naszej wyszukiwarki obiektów - Agroturystyka

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie