Oferta Warmii i Mazur - Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle

Oferta Warmii i Mazur - Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle

Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty na Warmii i Mazurach oraz Powiślu, do ziem nie tylko tysiąca jezior, ale także tysiąca tradycji, smaków i zapachów. Różnorodność  kulturowa tego regionu jest również widoczna w szerokim dziedzictwie kulinarnym.

Kuchnie staropolskie, warmińskie, mazurskie i kurpiowskie,  jak również tradycje kulinarne Ukrainy, Litwy, Rosji i Niemiec w wyniku bogatej i różnorodnej historii wymieszały nam paletę smaków,  zapachów  i przepisów w naszym regionie.

 

 

Czym jest  „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”

Znak „Kulinarne Dziedzictwo Europy” pomoże Wam odnaleźć miejsca w całej Europie, w których można spróbować regionalnych specjałów. Na Warmii i Mazurach ponad 130 przedsiębiorstw: rolników, przetwórców i restauratorów tworzy sieć, która ułatwia konsumentom dotarcie do regionalnej żywności. Województwo warmińsko-mazurskie od roku 2005 jest członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego używając logo „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Samorząd województwa jest właścicielem licencji na chroniony znak towarowy „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” i przyznaje prawo do jego używania przedsiębiorcom, którzy spełniają wymogi określone regulaminem. Głównym kryterium członkostwa w sieci jest korzystanie z lokalnych surowców w produkcji żywności i potraw, kultywowanie tradycji kulinarnych, promocja kulinarnego dziedzictwa regionu.

 

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ponad 130 restauracjami, gospodarstwami agroturystycznymi i producentami wyróżnionymi znakiem Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle                     >>ttps://dziedzictwokulinarne.pl/czlonkowie

 

 

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego koordynuje funkcjonowanie Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego w województwie warmińsko-mazurskim.
                                                                        
Kontakt:
Urząd Marszałkowski
Województwa Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie
Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa
ul. Emilii Plater 1
10-562 Olsztyn
Tel: +48 89 521 98 50                          
E-mail: dow@warmia.mazury.pl


Więcej informacji na stronie www.dziedzictwokulinarne.pl
Zaś na oficjalnej stronie Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego www.culinary-heritage.com dodatkowe informacje o członkach sieci Dziedzictwa Kulinarnego w Europie.
 


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa