Oferta Warmii i Mazur - Miejsca z klimatem / Noclegi z klasą

W dzień niebo się zaśmiewa,
a nocą się zagwieżdża
gwiazdy w gniazda spadają.
Żal będzie stąd odjeżdżać

K.I. Gałczyński
„Kronika Olsztyńska”

Warmia i Mazury to cicha ziemia, gdzie czas płynie niespiesznym rytmem, gdzie można znaleźć wytchnienie od szalonego tempa życia we współczesnym świecie.

Proponujemy Państwu wędrówki po niezwykłych zakątkach regionu.
Nad jeziorami, w głębi puszcz i starych lasów, wśród tajemniczych zabytków przeszłości można przeżywać spotkania z naturą, a także poznawać miejsca i wydarzenia o niecodziennym klimacie.

Kraina tysięcy jezior, ogromnych kompleksów leśnych i ważnych miejsc historycznych przyciąga wielu turystów. Historia Warmii i Mazur tworzona była przez różne ludy i narody. Pozostało po nich wiele dowodów na odmienność kultury i religii: kurhany, grodziska jaćwieskie, krzyżackie zamki, pałace pruskich możnowładców, zabytki techniki, bunkry i fortyfikacje oraz miejsca kultu religijnego różnych epok.

Dla ludzi aktywnych ciekawych wszystkiego, co interesujące i co można przeżyć, folder będzie pomocny w wyborze miejsca na nocleg lub dłuższy pobyt. Proponowane miejsca nie są przypadkowe. Są to obiekty o dobrym standardzie, usytuowane w pobliżu atrakcji lub wydarzeń, które trzeba poznać.

Mamy nadzieję, że skłonimy Państwa do własnych poszukiwań, a rozbudzona ciekawość i wyobraźnia zachęci do odbycia niezwykłych podróży. Na swych nowych odkrywców czeka skarbiec przepięknej przyrody z niespotykaną symfonią dźwięków, barw i niezwykłych atrakcji.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki. Wyd. "Miejsca z klimatem"
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki. Wyd. "Miejsca z klimatem"