Oferta Warmii i Mazur - Oferta Warmii i Mazur

Warmia i Mazury to cicha ziemia, gdzie czas płynie niespiesznym rytmem, gdzie można znaleźć wytchnienie od szalonego tempa życia we współczesnym świecie. Proponujemy Państwu wędrówki po niezwykłych zakątkach regionu.

Nad jeziorami, w głębi puszcz i starych lasów, wśród tajemniczych zabytków przeszłości można przeżywać spotkania z naturą, a także poznawać miejsca i wydarzenia o niecodziennym klimacie.

Kraina tysięcy jezior, ogromnych kompleksów leśnych i ważnych miejsc historycznych przyciąga wielu turystów. Historia Warmii i Mazur tworzona była przez różne ludy i narody. Pozostało po nich wiele dowodów na odmienność kultury i religii: kurhany, grodziska jaćwieskie, krzyżackie zamki, pałace pruskich możnowładców, zabytki techniki, bunkry i fortyfikacje oraz miejsca kultu religijnego różnych epok.

Mamy nadzieję, że skłonimy Państwa do własnych poszukiwań, a rozbudzona ciekawość i wyobraźnia zachęci do odbycia niezwykłych podróży po Warmii i Mazurach. Na swych nowych odkrywców czeka skarbiec przepięknej przyrody z niespotykaną symfonią dźwięków, barw i niezwykłych atrakcji.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki. Wyd. "Miejsca z Klimatem"
Foto:
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki. Wyd. "Mazury dla każdego"