Oferta Warmii i Mazur - Samorządowy Informator SMS

Teleinformatyczny system SISMS jest najbardziej popularnym w polskich miastach i gminach systemem zbiorowego powiadamiania na telefony komórkowe. Dzięki wysyłanym komunikatom na osobiste urządzenia mobilne mieszkańców i turystów, przekazywane są komunikaty bezpośrednio z urzędu m.in. w takich sprawach jak:

-  Zaproszenia na imprezy, uroczystości gminne, zawody sportowe
-  Profilaktyka związana z ryzykiem pożarowym (np. zakaz wstępu do lasu)
-  Prośba o dostosowanie się do niebezpiecznych warunków (np. mgły, gołoledź na drogach, nadchodzącej nawałnicy)
-  Edukacja ekologiczna (np. zbiórce odpadów  wielkogabarytowych)
-  Informowanie o awariach na terenie Miasta/Gminy (woda, prąd, gaz, remonty i blokady dróg)
-  Informowanie o nowych udogodnieniach dla mieszkańców
-  Błyskawiczne informowanie w sytuacjach zagrożenia życia i mienia

W systemie SISMS może rejestrować się każda osoba, bez względu na miejsce zamieszkania (obowiązuje obszar RP). Zarejestrowany użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia w zależności od tego, w którym serwisie się zarejestruje. Osoby zarejestrowane w systemie, mogą liczyć na wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego z systemu korzystają następujące JST:
1. Gmina Grodziczno, kod rejestracyjny: tak.nnm03 (kod wyrejestrowujący: nie.nnm03)
2. Gmina Kurzętnik, kod rejestracyjny: tak.nnm04 (kod wyrejestrowujący: nie.nnm04)
3. Miasto Nowe Miasto Lubawskie, kod rejestracyjny: tak.nnm01 (kod wyrejestrowujący nie.nnm01)
4. Gmina Nowe Miasto Lubawskie, kod rejestracyjny: tak.nnm05 (kod wyrejestrowujący nie.nnm05)

Aby się zarejestrować należy wysłać SMS z kodem rejestracyjnym na numer 661 000 112. W analogiczny sposób odbywa się wyrejestrowanie - należy wysłać kod wyrejestrowujący na numer 661 000 112. Koszt wysłanego SMS-a  jest zgodna z planem taryfowym użytkownika. Regulamin dla użytkowników jest dostępny na stronie WWW.sisms.pl.

Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów lub  zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. System jest wykorzystywany również przy informowaniu mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty o wszelkich ciekawych  wydarzeniach na terenie miasta lub gminy związanych z promocją regionu np. cykliczne imprezy plenerowe, koncerty, zawody sportowe itp. Wiadomości są wysyłane przez pracowników Urzędu Miasta lub Gminy.

Więcej szczegółów można odnaleźć na stronie http://info.tiwww.pl/ oraz  http://info.siwww.pl/ (można sprawdzić jak wygląda system na zwykłym telefonie komórkowym na autentycznych przykładach).

Do pobrania - Informacje o Komunikatorze SISMS (pdf)