Oferta Warmii i Mazur - Wypoczynek na Wsi

Pobyt w sielskim otoczeniu na łonie przyrody w gospodarstwie agroturystycznym pośród łąk, lasów i jezior, to najlepszy sposób na spędzenie weekendu, miesiąca miodowego, urlopu czy wakacji. To również oryginalny pomysł na wypad integracyjny, seminarium, szkolenie czy warsztaty.

Oferta jaką dysponuje turystyka wiejska oraz agroturystyka na Warmii i Mazurach, to oprócz pięknego krajobrazu, także bogactwo kulturowe i kulinarne, lokalne produkty tradycyjne, a co najważniejsze - gościnność. Region należy do najmniej zdegradowanych przyrodniczo obszarów  w kraju co świadczy o przynależność do Zielonych Płuc Polski.

Walory przyrodniczo - krajobrazowe sprzyjają rozwojowi turystyki wiejskiej. Wypoczywając w gospodarstwie rolnym można wygodnie mieszkać nawet na sianie, obserwując jak na co dzień wygląda praca rolnika, a nawet w niej uczestniczyć.

Można zasmakować zdrowej i świeżej żywności z lokalnych produktów, zdobyć niekiedy niecodzienne umiejętności, jak np. pieczenie chleba, robienie serów, konfitur, nalewek, zbierania ziół i grzybów. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas przygotowane są rowery, sprzęt pływający oraz kijki do nordic walking.

Obiekty Turystyki Wiejskiej - pobierz (PDF) 

Zapraszamy również do naszej wyszukiwarki obiektów - Agroturystyka

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie