Rekreacja - Golf na Mazurach


Fot. Mazury Golf & Country Club

Dlaczego gra w golfa ma tylu zwolenników na całym świecie?

Z pewnością można stwierdzić, że jest to najspokojniejsza forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Daje również idealną okazję do odbycia rozmowy o interesach. Ale golf to także praktyka, umiejętności oraz rankingi publikowane w lokalnych klubach. Nie da się zaprzeczyć, że ta dyscyplina sportu daje możliwość współzawodnictwa i właśnie to jest jej siłą napędową.

Gra w golfa polega na przejściu pola golfowego, składającego się zazwyczaj z 18 dołków. Co ciekawe, termin „dołek” nie odnosi się wyłącznie do otworu na końcu obszaru zieleni, do którego golfista ma wbić piłeczkę. Nazwa ta odnosi się także do przestrzeni  pomiędzy miejscem startu, a znajdującym się na gładko ściętej trawie docelowym dołkiem (putting green).  Każdy dołek ma swój wskaźnik par. Na przykład par 6 oznacza, że zawodnik powinien pokonać dołek w ciągu 6 uderzeń. Gracze po przejściu każdego dołka swoje wyniki spisują na specjalnych kartach wyników.

Na Warmii i Mazurach zlokalizowane są dwa pola, które są perłami w naszej golfowej koronie.

Sand Valley Golf Resort to mistrzowskie pole golfowe, które rozciąga się na ponad 80 hektarach malowniczego polskiego krajobrazu. Sklasyfikowane przez Golf World w TOP 200 jako jedno z najlepszych pól golfowych w Europie, w latach 2013-2014 stało się domem dla turnieju Lotos Polish Open.

 
Fot. Sand Valley Golf Resort

 

Drugie to pole klasy mistrzowskiej (par 72) – Mazury Golf & Country Club (pierwsze dzieło Hawtree Ltd. w tej części Europy). Podstawowym założeniem projektanta było wykorzystanie nadzwyczajnej urody warmińskiego krajobrazu bez zbytniej ingerencji w przyrodę.

 
Fot. Mazury Golf & Country Club

 

Zapraszamy!

Zdjęcia