Rozrywka - Ełk

IMPREZY I WYDARZENIA

Festiwale, koncerty, konkursy kulinarne i imprezy sportowe…
W chwilach odpoczynku proponujemy skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty rozrywkowej miasta. W każdy weekend oferujemy naszym mieszkańcom i gościom szeroki repertuar kulturalny. Do najbardziej znanych stałych pozycji kulturalnych miasta należą m.in.:

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży „Tęcza” – gości zespoły folklorystyczne zarówno z Polski jak i różnych stron Świata. Jedną z największych atrakcji festiwalu jest barwny korowód uczestników festiwalu, który przechodząc ulicami miasta zaprasza mieszkańców i turystów do udziału w koncercie finałowym.
   
Mazurskie Lato Muzyczne – to znakomite gwiazdy, świetna muzyka, a przede wszystkim zabawa. Repertuar jest niezwykle zróżnicowany i obfituje w mnogość stylów i gatunków muzycznych. Na scenie gościli m.in.: Maryla Rodowicz, Wilki, Lady Pank, IRA, Kamil Bednarek, Monika Brodka, Myslovitz, September, Shaun Baker, Agnieszka Chylińska.

Festiwal Ełk, Ogień i Woda – to jeden z trzech największych festiwali pirotechnicznych w Polsce. Jest to połączenie dwóch żywiołów – ognia w nawiązaniu do którego miejsce mają występy teatrów ognia i niesamowite pokazy pirotechniczne profesjonalnych firm zarówno polskich i zagranicznych i wody, której miłośnicy mogą spróbować swoich sił w maratonie pływackim lub kajakowym. Wszystkiemu towarzyszą koncerty wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jedno jest pewne, impreza wydaje się być niezwykle spektakularnym i widowiskowym wydarzeniem, którego nie można przegapić.

Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA – rokrocznie na przełomie lipca i sierpnia Ełk zamienia się w kabaretową stolicę Polski, a wszystko to za sprawą młodych i oryginalnych wykonawców z mniej znanych kabaretów, ale także kultowych grup kabaretowych, które zyskały już sympatię odbiorców. Podczas Mulatki uczestnicy biorą udział w konkursie o Grand Prix oraz o Nagrodę Publiczności. Imprezie towarzyszą wieczory z gwiazdami, a jej swoistym podsumowaniem jest koncert laureatów. Impreza przyciąga wielu fanów dobrego humoru. Nic w tym dziwnego, skoro podczas kilkunastu edycji Mulatki Ełk gościł takie kabarety jak : Hrabi, Jurki, Ciach, Ani Mru Mru, Łowcy.B, DNO czy Neo – nówka czy Kabaret Moralnego Niepokoju.

Zawody Balonowe – Ełk staje się na kilka dni lipca staje się balonową stolicą Polski. Wydarzenie to na dobre wpisało się do Ełckiego kalendarza imprez, ponieważ Mazurskie Zawody Balonowe to impreza przygotowana z wielkim rozmachem, która przyciąga do Ełku rzesze widzów. W programie nie brakuje lotów nad centrum miasta, parady baloniarzy oraz pokazów nocnych, które są niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego, skoro na ełckim niebie przez kilka dni można podziwiać prawdziwy spektakl w wykonaniu baloniarzy z całej Europy. Niezaprzeczalnie, Mazurskie Zawody Balonowe to jedna z najciekawszych w Europie północno-wschodniej imprez balonowych.

Miłośników kuchni regionalnej zapraszamy natomiast do udziału imprezach kulinarnych:

Konkurs o Chochlę Prezydenta miasta Ełku – to impreza, która tradycyjnie rozpoczyna wspaniały sezon bogatych wydarzeń kulinarnych mających miejsce w Ełku. W szranki walcząc o tytułową Chochlę Prezydenta stają lokalne restauracje ukazując swój kunszt kulinarny. Konkursowe jury stanowi Prezydent miasta Ełku, gwiazdy znane z telewizji, a także znani mieszkańcy miasta. Konkursowi towarzyszą dodatkowe atrakcje w postaci warsztatów muzycznych, koncertów, stoisk z wyrobami gastronomicznymi i rękodzielniczymi.

Frutti di Lago – to wydarzenie promujące zdrowy sposób odżywiania i przede wszystkim służące edukacji związanej z odżywianiem się. Poza skosztowaniem wybornych potraw przygotowanych przez mistrzów kuchni, można także zasięgnąć porad specjalistów w zakresie prawidłowego odżywiania i przygotowywania posiłków. Jedno jest pewne – impreza ta zaspokoi nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Ełk to również miejsce rozgrywania wielu znaczących imprez sportowych. Odbywają się tu m.in.:

Runmageddon – to wyzwanie do zmierzenia się z własnymi słabościami. Zadaniem zawodników jest pokonanie trasy usłanej przeszkodami. Zawodnik uczestniczący w biegu niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, skakać, spotkać się bliżej z błotem, wodą, a czasem nawet z ogniem…

Mazovia MTB/Gwiazda Mazurska – to amatorski maraton rowerowy pod patronatem Cezarego Zamany, przeprowadzany na 4 dystansach (Hobby, Fit, Mega, Giga) dzięki czemu wszyscy miłośnicy kolarstwa w różnym wieku mogą spróbować swoich sił na dystansie odpowiednim do umiejętności i kondycji.

Zorientuj się na Ełk oraz Ełcka Zmarzlina – to idealna propozycja dla osób, które aktywnie lubią spędzać czas na łonie natury.  Zorientuj się na Ełk to cykl biegów na orientację w których zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną na terenie Pojezierza Ełckiego przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Ełcka Zmarzlina to zimowa edycja biegu na orientację. Swoich sił spróbować mogą nie tylko amatorzy na krótszym dystansie, ale i prawdziwi śmiałkowie na przygotowanych dla nich dłuższych dystansach: 50km i 100km.

W Ełku obywa się również szereg imprez biegowych takich jak: Półmaraton, Polska Biega, 5-10-15, a także imprezy związane z innymi dyscyplinami sportu, czyli Gala Sportów Walki, Fit Maraton, Ogólnopolski Turniej Streetball czy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i wiele innych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem imprez KALENDARZ IMPREZ.

Źródło: www.turystyka.elk.pl