Rozrywka - Najważniejsze cykliczne imprezy

Starej prawdy, że muzyka łagodzi obyczaje doświadczyć można odwiedzając festiwale muzyczne w miastach Warmii i Mazur. Duże wrażenie artystyczne czyni muzyka kościołów. Od wielu dziesiątków lat muzyka organowa rozbrzmiewa latem w katedrze we Fromborku, wykonywana na instrumencie z 1684 roku.

Każdego lata koncerty organowe wypełniają też brzmieniem katedrę w Olsztynie wyposażoną w dwa organy z II poł. XIX w. Licznych miłośników od kilku dziesiątków lat przyciąga giżycki festiwal muzyki organowej i kameralnej, koncerty odbywają się w kościele ewangelickim.

Niezapomnianego bogactwa wrażeń doznajemy słuchając organów w pięknym barokowym wnętrzu kościoła w Świętej Lipce. Tamtejszy instrument powstał w roku 1720.

 

Miłośnicy jazzu tradycyjnego odwiedzają w sierpniu Iławę. W położonym nad Jeziorem Jeziorak amfiteatrze im. L. Armstronga odbywa się Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING „Złota Tarka”. Wśród wykonawców zawsze znajduje się czołówka polskich i zagranicznych jazzmanów.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki

fot. www.it.mragowo.pl / M.Modzelewski

 

Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, do amfiteatru nad Jeziorem Czos. Spotykają się w nim miłośnicy muzyki country. Wielkie rzesze wielbicieli ma mrągowski Festiwal Kultury Kresowej. Powstał z inicjatywy miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Organizatorzy co roku zapraszają zespoły polskie z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Wspólne śpiewanie jednoczy Polaków z kraju i zagranicy.

Przybliżymy Wam nie tylko ofertę muzyki klasycznej w naszym regionie ale także opiszemy inne imprezy odbywające się cyklicznie lub spontanicznie na "deskach" amfiteatrów Warmii i Mazur.

 

Ostróda, któż nie słyszał o najgorętszym Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Polsce,  odbywającego się cyklicznie w lipcu w Ostródzie. To tu od 1995 roku przyjeżdżają najważniejsze i największe gwiazdy Disco Polo wśród których nie może zabraknąć takich zespołów jak Boys, Classic , Akcent, Milano i wiele innych. Festiwal cieszy się także coraz większym zainteresowaniem gwiazd zagranicznych, które chętnie tu przyjeżdżają. W 2012 w Ostródzie występował zespół SNAP. Więcej informacji na stronie www.festiwalostroda.pl

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki
Wyd."Atrakcje turystyczne Warmii i Mazur"