25 Jubileuszowy Festiwal Kultury Kresowej 09-11.08.2019 - Mrągowo

Data wydarzenia: 09-08-2019
25 Jubileuszowy Festiwal Kultury Kresowej 09-11.08.2019 - Mrągowo

Zapraszamy do Mrągowa w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku na Festiwal Kultury Kresowej. Na płatną imprezę zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

Festiwal Kultury Kresowej to drugi co do wielkości festiwal organizowany od 1995 roku w mrągowskim amfiteatrze. Jest prezentacją artystycznej przeszłości i tradycji Polaków zamieszkałych na byłych Kresach.

W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy

Festiwal jest niekonwencjonalnym zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w kraju. Minione festiwale spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem. Występy zespołów muzycznych i tanecznych z Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy transmitowane są przez TVP 2 oraz Telewizję Polonia.

Koncert galowy w amfiteatrze jest podsumowaniem trzech dni imprez festiwalowych w mieście, w trakcie których oglądać można występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca. Występom towarzyszą wystawy plastyczne, fotograficzne, rękodzieła, wieczory poetyckie, kiermasze i degustacje kresowych potraw. Festiwal jest najciekawszym obok Pikniku Country przedsięwzięciem kulturalnym miasta Mrągowa.

Data wydarzenia: 9-11 sierpnia 2019r.

Miejsce: Amfiteatr nad jeziorem Czos, ul. Jaszczurcza Góra 10, 11-709 Mrągowo
 
Więcej informacji: www.it.mragowo.pl
Więcej informacji FB: www.facebook.com/MragowskieCentrumInformacjiTurystycznej/

Źródło: www.it.mragowo.pl
Foto. Marian Modzelewski