34. Piknik Country & Folk Mrągowo 2015

Data wydarzenia: 24-07-2015
34. Piknik Country & Folk Mrągowo 2015

Najlepsi muzycy z całego świata, legendy gatunku i młodzi wykonawcy rodzimej sceny  – w dniach 24-26 lipca br. w Mrągowie odbędzie się najważniejsze święto miłośników muzyki country, folk i bluegrass. Amfiteatr nad Jeziorem Czos po raz kolejny zmieni się  w największą countrową scenę w Europie.

W tym roku bilety w konkurencyjnych cenach. Możliwość zakupu 3-dniowych pakietów.

Piknik Country&Folk to jedyna impreza, która łączy wielopokoleniowe rodziny na wyczekiwanym urlopie, grupy przyjaciół podczas weekendowej ucieczki z miasta, studentów korzystających z wakacyjnej przerwy, a także pasjonatów żeglarstwa, motoryzacji i sportu.

FESTIWAL MUZYCZNIE

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Rosanne Cash – tegoroczna zdobywczyni 3 Nagród  i córka legendarnego Johnny’ego Casha. Po latach na scenę powraca widowisko muzyczne, skupiające wokół nietypowej fabuły tuzy polskiego country. Przedstawicielami młodego nurtu będą m.in. Paula i Karol - okrzyknięci „superbohaterami” przez brytyjski The Guardian oraz finalista programu Must be the music - zespół Pora Wiatru. Na deskach mrągowskiego amfiteatru wystąpią również m.in.: Aly Cook z Nowej Zelandii, amerykański zespół  Smythe&Taylor czy holenderski Music Road Pilots. Niespodzianką jest pojawienie się w programie festiwalu zespołu więziennego Paragraf 64.

W Mrągowie muzyka brzmieć będzie jednak już od rana – festiwal wraca do tradycji jam session w lokalnych barach i na ulicach, z udziałem artystów Pikniku i festiwalowej publiczności.

Na miłośników mocniejszych brzmień Mrągowo czeka szczególnie w niedzielę.  W koncercie poświęconym transplantologii wezmą udział m. in. zespół Dżem oraz Oddział Zamknięty.

PIKNIK RODZINNY

Bezpieczna strefa Kids’ Country, turniej tenisowy, zawody pływackie, parada motocyklistów, wspólne festiwalowe śniadania nad jeziorem – to tylko niektóre atrakcje towarzyszące Festiwalowi. Tradycją, podtrzymywaną także w tym roku, będzie niedzielna Msza Country w mrągowskim kościele, w której aktywnie uczestniczą sami artyści.

FESTIWAL SPOŁECZNIE

Organizatorzy zaprosili ponad 1000 dzieci z domów dziecka na Warmii i Mazurach do uczestnictwa w festiwalu. Podobnie jak w ubiegłym roku, wychowankowie będą mogli zajrzeć za kulisy, spotkać się z muzykami i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach.

Podczas Pikniku odbędzie się także próba bicia rekordu Guinessa  w tańcu liniowym, która będzie poprzedzona warsztatami otwartymi dla wszystkich festiwalowiczów. Wspólnie z Eulalią Wojnicz z Fundacji „Zwięrzęta Eulali”, twórcy Pikniku zainicjują także dyskusję na temat traktowania zwierząt, w tym – szczególnie bliskim miłośnikom muzyki country – koni.

W piknikową niedzielę festiwal przyłączy się do akcji wspierającej polską transplantologię. Organizatorzy zapraszają na spotkania z ekspertami oraz osobami, które dzięki transplantologii zyskały drugie życie.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Bilety na Festiwal Piknik Country&Folk dostępne na Eventim.pl (http://www.eventim.pl/pikink-country-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1417242) , w sieci sklepów Empik, Media Expert, Media Markt, Saturn oraz w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Ceny biletów:

Piątek (24.07): 60zł, 90zł, 120zł, 140zł, 160zł, 200zł strefa VIP: 400zł
Sobota (25.07): 90zł, 110zł, 150zł, 170zł, 200zł, 300zł strefa VIP: 500zł
Niedziela (26.07): 50zł, 70zł, 90zł, 110zł, 140zł, 200 zł strfa VIP: 300zł

Karnet 3-dniowy (24-26.07): 170zł, 240zł, 330zł, 390zł, 470zł, 650 zł strefa VIP: 1000zł

VIP

  W cenie biletów VIP-owskich, poza najlepszymi miejscami siedzącymi dodatkowo:
• wstęp na backstage
• wstęp na afterparty + catering i alkohol FREE
• zaproszenie do udziału w imprezach towarzyszących (m.in Konferencja prasowa)
• pamiątkowe, festiwalowe gadżety (płyty, koszulki etc.)

Źródło: IT Mrągowo