Dni i Noce Szczytna 2014

Data wydarzenia: 18-07-2014
Dni i Noce Szczytna 2014

W piątek, 18 lipca, o godz. 19.00 tradycyjnie na Plac Juranda w Szczytnie wkroczy Jurand z orszakiem i przejmie klucze do bram miasta na 3 dni i 3 noce.

W piątek 18 lipca w klimacie ROCK BEAT wystąpią Parovoz, Farben Lehre oraz gwiazda wieczoru Bednarek. Poza koncertami od godz. 19.30 na Ruinach Zamku Krzyżackiego będzie otwarta wioska rycerska.

W sobotę, 19 lipca, o godz. 10.00 w wiosce rycerskiej (Ruiny Zamku Krzyżackiego) rozpocznie się VII Otwarty Turniej Łuczniczy o Puchar Juranda  oraz Turniej Siatkówki Plażowej Miast Partnerskich (Plaża Miejska). Następnie od godz. 11.00 na Placu Juranda będzie można zaobserwować zawody sportowe służb mundurowych, a od godz. 14.00 na Plaży Miejskiej odbędą się warsztaty bębniarskie, kuglarskie i szczudlarskie.

Sobotni koncert w klimacie BIG BEATu poświęcony jest pamięci Krzysztofa Klenczona. Od godz. 20.00 wystąpią Czerwone Gitary, po nich Ray Wilson (Genesis Classic) oraz na zakończenie zespół Kult.

W niedzielę, 20 lipca od godz. 14.00 zapraszamy na Plażę Miejską, na warsztaty bębniarskie, kuglarskie i szczudlarskie. Po uroczystym zakończeniu Dni i Nocy rozpoczną się koncerty w klimacie DANCE uderzenia, zagrają: Sylwia Grzeszczak, Red Lips oraz Jacek Stachursky.

Udział w imprezach jest bezpłatny.

A poza tym zapraszamy na Jarmark Jurandowy na ul. Odrodzenia, otwarcie w piątek 18 lipca o godz. 12.00. Z kolei w parku przy ul. Pasymskiej będzie znajdował się Lunapark Europa.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: UM w Szczytnie
Fot. UM w Szczytnie