VIII Mazury Curling Festival Turniej Mazury Cup 24.08-04.09.2019 Giżycko

Data wydarzenia: 24-08-2019
VIII Mazury Curling Festival Turniej Mazury Cup 24.08-04.09.2019 Giżycko

Zapraszamy w dniach od 24 sierpnia do 4 września 2019 roku do Giżycka na Mazury Curling Festival Turniej Mazury Curling Cup organizowanego przez Mazurskie Centrum Sportów Lodowych.  

Na przełomie sierpnia i września, w Giżycku odbędzie się kolejna edycja mazurskiego festiwalu curlingu. To już 8 edycja gdy Giżycko gościć będzie setki curlerów z Polski i zagranicy. Siódma edycja Mazury Curling Festival zgromadziła ponad 150 uczestników z Polski, Rosji, Ukrainy i Litwy.

Dla mieszkańców Giżycka, turystów i żeglarzy, poza miejscami na publiczności przewidziano treningi otwarte z Curlingu. Mazurskie Centrum Sportów Lodowych zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach pokazowo instruktażowych. Zajęcia odbędą się na początku września, organizatorzy zapewniają opiekę instruktora oraz wypożyczalnię sprzętu.

Curling to precyzyjny sport zespołowy, często porównywany do „szachów na lodzie”. Na prostokątnej tafli lodu rywalizują dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego domem. Liczba przyznanych punktów zależy od liczby kamieni znajdujących się najbliżej środka domu.

Data wydarzenia: 24 sierpnia - 4 września 2019r.

Miejsce: Giżycko - MCSL Giżycko (lodowisko), ul. Królowej Jadwigi 7d

Więcej informacji: www.mojegizycko.pl
Więcej informacji: www.gck.gizycko.pl

Więcej informacji FB: www.facebook.com/groups/216769401670742/
Więcej informacji FB: www.facebook.com/kursnaGIZYCKO/
Więcej informacji FB: www.facebook.com/GizyckieCentrumKultury/

Źródło: www.mojegizycko.pl