Wycieczki 2022 - Mazurskie Zamki i Fortyfikacje

Data wydarzenia: 31-08-2022
Wycieczki 2022 - Mazurskie Zamki i Fortyfikacje

Zapraszamy na 1-dniową Wycieczkę - Mazurskie Zamki i Fortyfikacje

Historia regionu to połączenie ducha rycerskich czasów, krwawych najazdów Krzyżaków i militarnych planów I i II wojny światowej. O burzliwych dziejach regionu i skomplikowanych losach mieszkańców przypominają między innymi fortyfikacje.

Wycieczka pozwala w przystępny sposób poznać historię regionu sięgającą czasów średniowiecza.

 

Ramowy program wycieczki - 1 dzień
(wyjazdy w każdy wtorek i czwartek)
 

Święta Lipka
Znajduje się tutaj jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

W bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721 r. Na ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję posłuchać ok. 15 min. koncert.

Reszel – Zwiedzanie Miasta Reszel
Małe miasto warmińskie, z wieloma zabytkami, należące do sieci cittàslow. W programie zwiedzanie centrum zabytkowego miasta z XIX-wiecznym ratuszem oraz wąwóz rzeki Sajny.

Atrakcją miasteczka jest gotycki kościół Piotra i Pawła. W kościele jest możliwość wejścia na zabytkową wieżę widokową o wysokości 51,2 metra (za dodatkową opłatą). Można w niej zobaczyć zabytkowy mechanizm zegara (1913) oraz dzwony kościelne.

Reszel – Zwiedzanie Zamku Reszel
Gotycki zamek zbudowany w latach 1350-1401, w którym rezydowali biskupi warmińscy. Zamek to masywna budowla ze strzelistą neogotycką wieżyczką, okrągłą basztą i bramą prowadzącą na dziedziniec. Obecnie w zamku znajduje się hotel, działa galeria, która organizuje wystawy sztuki współczesnej oraz Restauracja.

Kętrzyn – Zwiedzanie Zamku
Budowa zamku rozpoczęła się w XIV-wieku. Pod koniec XIV wieku zamek został otoczony murami z bramą przejazdową od strony miasta. Warownia nie miała charakterystycznej dla budowli krzyżackiej wieży i przedzamcza.

Od wschodu zamek chroniony był fosą, którą płynęła woda z jeziora położonego na północ od miasta. Zamek w XVII wieku był wielokrotnie przebudowywany. W 1945 roku spłonął. W latach 1962-1967 mury zamku zostały zrekonstruowane na podstawie zachowanych rycin z XIX wieku.

Gierłoż – Zwiedzanie kwatery Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec
Wilczy Szaniec (niem. Wolfsschanze) – w latach 1941–1944 kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR i miejsce gdzie zapadały najważniejsze decyzje dotyczące II wojny światowej.

Fot. Redakcja.

Informacje dodatkowe

Wycieczka odbędzie się przy rezerwacji minimum 18 osób.
Czas trwania wycieczki - około 8 godzin: od godz. 8:30 do godz. 16:30. 


8:30. - Wyjazd z Mrągowa: zbiórka - parking ul. Oficerska 2a przy Powiatowej Straży Pożarnej w Mrągowie.


Cena: Osoba dorosła - 189,00 zł / dzieci do 12 lat - 176,00 zł

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek travel@mazuryairtravel.pl

Tel. 600 024 265

                        Miesiące  – maj, czerwiec, lipiec sierpień i wrzesień 2022 r.

Więcej informacji na stronie www.mazuryairtravel.pl/mazurskie-fortyfikacje/